Acer Aspire 3 Spin A3SP14-31PT | i3-N305 | 14"
8 GB | 256 GB SSD | Win 11 Home | BE
  • Acer Aspire 3 Spin A3SP14-31PT | i3-N305 | 14" | 8 GB | 256 GB SSD | Win 11 Home | BE, image 1 of 5
  • Acer Aspire 3 Spin A3SP14-31PT | i3-N305 | 14" | 8 GB | 256 GB SSD | Win 11 Home | BE, image 2 of 5
  • Acer Aspire 3 Spin A3SP14-31PT | i3-N305 | 14" | 8 GB | 256 GB SSD | Win 11 Home | BE, image 3 of 5
  • Acer Aspire 3 Spin A3SP14-31PT | i3-N305 | 14" | 8 GB | 256 GB SSD | Win 11 Home | BE, image 4 of 5
  • Acer Aspire 3 Spin A3SP14-31PT | i3-N305 | 14" | 8 GB | 256 GB SSD | Win 11 Home | BE, image 5 of 5
Image is for illustrative purposes only
  • Acer Aspire 3 Spin A3SP14-31PT | i3-N305 | 14" | 8 GB | 256 GB SSD | Win 11 Home | BE, thumbnail 1 of 5
  • Acer Aspire 3 Spin A3SP14-31PT | i3-N305 | 14" | 8 GB | 256 GB SSD | Win 11 Home | BE, thumbnail 2 of 5
  • Acer Aspire 3 Spin A3SP14-31PT | i3-N305 | 14" | 8 GB | 256 GB SSD | Win 11 Home | BE, thumbnail 3 of 5
  • Acer Aspire 3 Spin A3SP14-31PT | i3-N305 | 14" | 8 GB | 256 GB SSD | Win 11 Home | BE, thumbnail 4 of 5
  • Acer Aspire 3 Spin A3SP14-31PT | i3-N305 | 14" | 8 GB | 256 GB SSD | Win 11 Home | BE, thumbnail 5 of 5
Product is currently out of stock
Discover more Acer Laptops
  • Storage
    256 GB
  • Memory Type
    SSD
  • RAM Size
    8.0 GB
    LPDDR5
  • Screen Size
    14.0 "
    1920 x 1200 (WUXGA)
  • Processor
    Intel Core i3-N305
    1.80 GHz
  • Number of Cores
    8
Backlit keyboard
no
Brand
Acer
Colour
silver
Connectivity
WiFi 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2
Connectors
USB-C 3.1, 2 x USB-A 3.0, HDMI 2.1, Audio in/out
Dimensions
319.8 x 18.9 x 227.9 mm
Display
IPS, 60 Hz
Graphics Card
Intel UHD Graphics
Keyboard layout
BE (Belgian)
Memory Type
SSD
Miscellaneous
no
Note
Number of Cores
8
Numpad
Operating System
Windows 11 Home
Optical Drive
Processor
Intel Core i3-N305
Processor Clock Speed
1.80 GHz
RAM Size
8.0 GB
RAM Type
LPDDR5
Resolution
1920 x 1200 (WUXGA)
Screen Size
14.0 "